Świetny mecz i drugie zwycięstwo w obecnym sezonie koszykarek Basket Ostrovii. Podopieczne Krzysztofa Chmielarza okazały się lepsze w derbach Wielkopolski od MUKS-u, wygrywając 89:85. Spotkanie w Poznaniu dostarczyło ogromnych emocji.
Ostrowiankom punkty były potrzebne jak tlen. Przed meczem w Poznaniu Basket Ostrovia miała na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i zajmowała ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Nic więc dziwnego, że drużyna była bardzo zmobilizowana na konfrontację w stolicy Wielkopolski.
W szeregach Basket Ostrovii pojawiła się Agata Krygowska, której pozyskanie klub ogłosił kilka godzin wcześniej. Biało – czerwone doskonale weszły w mecz. W pierwszej kwarcie prowadziły nawet 25:15. Później MUKS się otrząsnął i zaczął odrabiać straty. W końcu dopiął swego. Ostatecznie gospodynie wygrały pierwszą połowę 48:45.
W trzeciej kwarcie kibice nadal byli świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. Pod koniec tej części rywalizacji nieco lepiej spisała się ekipa z Poznania, która prowadziła 71:66. Basket Ostrovia nie zamierzała jednak składać broni.
Ambicja ostrowianek została nagrodzona. Na pięć minut przed końcem przyjezdne doprowadziły do remisu. Losy rywalizacji ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały biało – czerwone, które odniosły niezwykle istotne zwycięstwo.
Kolejny mecz Basket Ostrovia zagra w niedzielę, 19 stycznia. Jej rywalem na własnym parkiecie będzie RMKS-em Rybnik. Początek meczu o godzinie 16:00. Pozostaje mieć nadzieję, że drużynie uda się pójść za ciosem i wygrać trzeci raz w obecnym sezonie.
MUKS Poznań – Basket Ostrovia Ostrów 85:89 (20:27, 28:18, 23:21, 14:23)
Basket Ostrovia: Byczkowska 18, Motyl 15, Parysek-Bochniak 13, Zaremba 11, Cebulska 10, Wojtysiak 6, Karaś 6, Ster 6, Krygowska 4.


