Po wygranych derbach Wielkopolski z MUKS-em Poznań koszykarki Basket Ostrovii chciały pójść za ciosem i pokonać we własnej hali RMKS Xbest Rybnik. Niestety, w niedzielę zdecydowanie lepsze okazały się rywalki, które wygrały w Ostrowie Wielkopolskim 96:71. Kluczem do zwycięstwa przyjezdnych były rzuty za trzy punkty i zbiórki. Znakomite spotkanie rozegrała była zawodniczka ostrowskiego klubu Katarzyna Joks, która zdobyła 22 punkty W efekcie sytuacja drużyny Krzysztofa Chmielarza w 1. Lidze Kobiet jest już naprawdę bardzo trudna.

Ostrowianki przystępowały do niedzielnego pojedynku podbudowane. W derbach zespół spisał się bardzo dobrze i wygrał 89:85. Było to dopiero drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Starcie z RMKS-em również miało ogromne znaczenie, bo Basket Ostrovia rywalizowała z sąsiadem w ligowej tabeli.

reklama

Niestety, rywalki miały w Ostrowie swój dzień. Przede wszystkim rzutami z dystansu. Łącznie trafiły aż 12 trójek na 48 proc. skuteczności. Warto jednak podkreślić, że początkowo spotkanie układało się po myśli Basket Ostrovii, która w połowie pierwszej kwarty prowadziła nawet 17:6. Wtedy drużyna Krzysztofa Chmielarza zanotowała jednak przestój w grze. Ostrowianki długo nie mogły trafić do kosza rywalek, które najpierw doprowadziły do remisu, a później objęły prowadzenie. Po pierwszej kwarcie było 27:23 dla przyjezdnych.

W drugiej kwarcie na prowadzeniu długo znajdowały się gospodynie, ale słabsza końcówka sprawiła, że RMKS wygrywał do przerwy 46:43. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie niedzielnej konfrontacji. Rybniczanki zaczęły grać zdecydowanie lepiej, a miejscowe popełniały coraz więcej błędów. Po trójce Izabeli Zdrodowskiej na pięć minut przed końcem tej części gry było już 61:50.

Podopieczne Krzysztofa Chmielarza nie zdołały już odwrócić losów pojedynku. RMKS kontrolował wydarzenia na boisku i bez większych problemów dowiózł do końca bardzo ważne zwycięstwo. Ostatecznie ekipa gości wygrała w Ostrowie Wielkopolskim 96:71.

Świetnie w szeregach ekipy z Rybnika wypadła była zawodniczka Basket Ostrovii Katarzyna Joks, która zdobyła aż 22 punkty. Dwa „oczka” mniej dorzuciła Izabela Zdrodowska. W zespole z Ostrowa Wielkopolskiego najlepiej spisała się Martyna Cebulska, która zapisała na swoim koncie 15 punktów.

Wielką bronią rywalek poza rzutami za trzy były także zbiórki. RMKS zdominował walkę na tablicach. Łącznie przeciwniczki zebrały 50 piłek przy zaledwie 35 Basket Ostrovii.

W efekcie ostrowianki mają na swoim koncie tylko dwie wygrane i aż 10 porażek. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli 1. Ligi Kobiet. Sytuacja zespołu stała się bardzo trudna, ale zawodniczki i trener Krzysztof Chmielarz zapowiadają, że będą do końca walczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Dodajmy, że Basket Ostrovii do rozegrania pozostały jeszcze cztery spotkania.

Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski – RMKS Xbest Rybnik 71:96 (23:27, 20:19, 15:23, 13:27)
Basket Ostrovia: Martyna Cebulska 15, Agata Krygowska 12, Magdalena Parysek-Bochniak 10, Julia Wojtysiak 9, Julia Zaremba 9, Joanna Byczkowska 4, Lena Dusza 2, Oliwia Lisiak 0, Olga Kisielewska 0, Aleksandra Ster 0.
RMKS: Katarzyna Joks 22, Izabela Zdrodowska 20, Zuzanna Piwkowska 15, Julia Jeleńczak 11, Oliwia Keller 10, Dominika Bednarek 8, Maja Maćkowiak 5, Oliwia Węglarz 5, Patrycja Hnida 0, Agata Martynek 0.

reklama