W środę i czwartek w 3mk Arenie Ostrów odbędzie się IV edycja Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa. Do rywalizacji przystąpią cztery drużyny, które na co dzień grają w Orlen Superlidze. W tym gronie nie zabraknie piłkarzy ręcznych Rebud KPR Ostrovii. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.
W turnieju poza ostrowianami wezmą udział Corotop Gwardia Opole, Energa MMTS Kwidzyn i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Dla podopiecznych Kima Ramussena będzie to ważny etap w przygotowaniach do drugiej części rozgrywek Orlen Superligi. Przypomnijmy, że drużyna spotkała się po dłuższej przerwie 13 stycznia.
Po ponad tygodniu intensywnych treningów czekają ją pierwsze gry kontrolne. Pierwszą z nich będzie środowe starcie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, które rozpocznie się o godzinie 18:00. Dwie godziny wcześniej kibice będą mogli natomiast obejrzeć konfrontację Corotop Gwardii Opole z Energa MMTS-em Kwidzyn.
-Warto dodać, że ceremonia otwarcia odbędzie się pomiędzy pierwszym a drugim meczem pierwszego dnia zmagań. Zakończenie turnieju i wręczenie pucharów nastąpi po finale drugiego dnia turnieju. Zapraszamy wszystkich kibiców do 3mk Areny, bo emocji na pewno nie zabraknie – mówi prezes Rebud KPR Ostrovii Jakub Kaszuba.
Dodajmy, że drugiego dnia turnieju, a więc w czwartek zostaną rozegrane mecze o trzecie i pierwsze miejsce. Ten pierwszy zaplanowano na godzinę 11:00, a drugi rozpocznie się o godzinie 13:00. Warto być w 3mk Arenie, bo wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.
Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek o stawkę Rebud KPR Ostrovia zagra 3 lutego. Jej rywalem w ramach 1/8 Orlen Pucharu Polski będzie wtedy Wybrzeże Gdańsk. Zmagania w lidze drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego rozpocznie natomiast 15 lutego konfrontacją ze Śląskiem Wrocław.
Na razie zespół z biało – czerwoni zajmują piąte miejsce w rozgrywkach Orlen Superligi. W 17 spotkaniach podopieczni Kima Rasmussena zdobyli 31 punktów. Na ten moment drużyna realizuje zatem cel, którym była poprawa lokaty z poprzednich rozgrywek.


