Zakończony niedawno sezon był nieudany dla piłkarzy Centry, którzy zajęli ostatnie miejsce w tabeli i spadli z IV ligi. Klub myśli już o kolejnych rozgrywkach i właśnie podjął pierwszą ważną decyzję. Drużyny nie będzie dłużej prowadzić trener Szymon Jędraszek.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie Centra Ostrów wywalczyła zaledwie 20 punktów, wygrywając zaledwie pięć meczów i notując pięć remisów. Do tego doszły aż 24 przegrane pojedynki. Nic więc dziwnego, że z takim bilansem drużyna uplasowała się na ostatnim, 18. miejscu w tabeli.

reklama

Działacze biało – niebieskich już w trakcie rozgrywek szukali pomysłów na poprawę gry zespołu i uratowanie IV ligi. Z tego powodu przed rundą wiosenną na stanowisku pierwszego trenera Michała Kosińskiego zastąpił Szymon Jędraszek. Niestety, również pod jego wodzą zespół miał duży kłopot z regularnym i solidnym punktowaniem. W efekcie dość szybko stało się jasne, że Centra spadnie z IV ligi.

Klub podjął właśnie decyzję, że dojdzie do kolejnej zmiany szkoleniowca, co zostało przekazane w oficjalnym komunikacie w mediach społecznościowych. Centra opublikowała go w środę w południe.

-Szymon Jędraszek nie będzie już dłużej pełnił funkcji trenera pierwszej drużyny. Serdecznie dziękujemy mu za włożony trud, zaangażowanie i pracę na rzecz biało – niebieskich. Życzymy powodzenia oraz cierpliwości w dalszej karierze! W najbliższych dniach poinformujemy, kto obejmie stery w KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski w sezonie 2025/2026 V Ligi Wielkopolski ZPN – przekazała Centra Ostrów.

Dodajmy, że w IV lidze udało się utrzymać drugiej z ostrowskich drużyn. Ostrovia 1909 zakończyła rozgrywki z dorobkiem 35 punktów, co dało jej 14. pozycję. Końcówka sezonu nie była jednak udana również w wykonaniu biało – czerwonych, którzy do końca nie byli pewni ligowego bytu. Przypomnijmy też, że w ostatniej kolejce podopieczni Józefa Klepaka przegrali właśnie z Centrą. Na szczęście uniknęli rywalizacji w barażach.

reklama