Z jednej strony Moonfin Malesa Ostrów cały czas walczy o utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze, a z drugiej prowadzi intensywne działania na rynku transferowym. W przypadku pozostania na obecnym poziomie rozgrywkowym w drużynie prowadzonej przez Kamila Brzozowskiego ma dojść do kadrowej rewolucji. Już teraz klub ogłosił hit transferowy, którym jest pozyskanie trzykrotnego mistrza świata Taia Woffindena! Na tym plany się jednak nie kończą. 
 
Trzykrotny Mistrz Świata na żużlu – jeden z najbardziej utytułowanych, charyzmatycznych i lubianych zawodników w historii tego sportu – przez kolejne dwa lata będzie zdobywał punkty dla naszego klubu! „Taiski” zawsze walczy do końca, jest technicznym perfekcjonistą i ulubieńcem kibiców na całym świecie. Teraz swoje ogromne doświadczenie, pasję i energię wniesie na nasz tor w Ostrowie! – poinformowali ostrowianie w swoich mediach społecznościowych. 
 
W ten sposób potwierdziły się informacje, o których było głośno od kilku dni w środowisku żużlowym. Wiele wskazuje jednak na to, że Woffinden nie będzie jedynym byłym mistrzem świata, po którego sięgnie Moonfin Malesa. 
 
Sporo mówi się bowiem również o powrocie Chrisa Holdera, który ścigał się dla ostrowskiego klubu w sezonach 2022 i 2024. W tym roku jest zawodnikiem ekstraligowego Innpro ROW-u Rybnik, gdzie spisuje się bardzo przeciętnie. Wszystko wskazuje na to, że Australijczyk nie znajdzie zatrudnienia w żużlowej elicie na kolejne rozgrywki. Moonfin Malesa ma być zainteresowana jego powrotem. Rozmowy są już na bardzo zaawansowanym etapie. 
 
Poza tym bardzo duże szanse na pozostanie w zespole ma Frederik Jakobsen. Nieoficjalnie wiadomo, że rozmowy z Duńczykiem są już na zaawansowanym etapie. Być może już wkrótce dojdzie do oficjalnego porozumienia. Dla Jakobsena nadchodzący sezon byłby już trzecim z rzędu w barwach Moonfin Malesy. 
 
Cały czas realne jest zatrzymanie na pozycji U24 Sebastiana Szostaka, który w ostatnich meczach zaczął jechać na wyższym poziomie. Jak udało nam się ustalić, wychowanek ostrowskiego klubu otrzymał już propozycję na kolejny sezon. Należy jednak pamiętać, że interesują się nim inne zespoły. Propozycję dwuletniego kontraktu miał mu złożyć Krono-Plast Włókniarz Częstochowa, gdzie pracuje doskonale znany zawodnikowi trener Mariusz Staszewski. Poza tym Szostakiem ma interesować się Hunters PSŻ Poznań.  
 
Najwięcej znaków zapytania jest w przypadku polskich seniorów. Pod uwagę branych jest kilka nazwisk. Jeśli klub przedłuży kontrakt z Sebastianem Szostakiem, to będzie potrzebować tylko jednego żużlowca. W gronie kandydatów wymienia się między innymi Oskara Fajfera i Mateusza Szczepaniaka. Ten pierwszy ściga się obecnie w PGE Ekstralidze, gdzie reprezentuje barwy Gezet Stali Gorzów. W tej chwili nie wiadomo, czy jego obecny klub zatrzyma go na kolejny sezon. Z całą pewnością otoczenie zmieni za to Szczepaniak, który jest żużlowcem przeżywającej olbrzymie problemy finansowe Autona Unii Tarnów. Występy w Moonfin Malesie mogłyby być dla niego naprawdę atrakcyjną opcją.  
 
Przypomnijmy, że ostrowianie zajęli siódme miejsce po rundzie zasadniczej i pojadą w fazie play-down. Ich rywalem będzie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Walka o utrzymanie może być bardzo nerwowa. Klub liczy, że zakończy się ona szybko i szczęśliwie. Za rok działacze chcieliby uniknąć takiego stresu i dlatego rozważają głębokie zmiany w kadrze. 

reklama