W niedzielę rozpoczęła się faza play-off i play-down w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi. Do rywalizacji przystąpiły dwie pary i trzeba przyznać, że nie zabrakło emocji.

O godzinie 13:00 na tor wyjechały zespoły Autona Unii Tarnów i Hunters PSŻ-u Poznań. Zdecydowanym faworytem byli goście, którzy po rundzie zasadniczej zajmowali piąte pozycje. W dodatku ich rywale stracili przed tym pojedynkiem Mateja Zagara, bo Komisja Orzekająca Ligi rozwiązała jego kontrakt z klubem z powodu zaległości finansowych.

Wydawało się, że ekipa ze stolicy Wielkopolski odniesie pewne zwycięstwo. Gospodarze pokazali jednak charakter i dzielnie walczyli. Przez dłuższy czas to właśnie tarnowianie znajdowali się na minimalnym prowadzeniu. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy wygrali 46:44 i dzięki temu są o krok od zapewnienia sobie utrzymania.

Poza tym w niedzielę odbyło się jeszcze spotkanie fazy play-off. Texom Stal Rzeszów mierzyła się na własnym obiekcie ze zwycięzcą rundą zasadniczej, czyli Fogo Unią Leszno. Wszyscy spodziewali się wygranej gości, a tymczasem lepsi okazali się miejscowi. Podopieczni menedżera Pawła Piskorza zwyciężyli 44:43. Wynik jest nieco zaskakujący, ale nadal zdecydowanym faworytem do znalezienia się w finale jest ekipa z Leszna.

Przypomnijmy, że w drugim pojedynku fazy play-down Moonfin Malesa Ostrów stanie do walki z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim 24 sierpnia. Przeciwnik będzie wzmocniony, bo pozyskał wspomnianego wcześniej Mateja Zagara. Podopieczni Kamila Brzozowskiego liczą jednak, że pokonają łodzian po raz trzeci w obecnym sezonie i zrobią ważny krok do utrzymania.

Tego samego dnia zaplanowana jest również rywalizacja drugiej pary w fazie play-off. Cellfast Wilki będą walczyć o awans do finału z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Gospodarzem pierwszego meczu będą krośnianie. Dodajmy też, że wszystkie spotkania rewanżowe fazy play-off i play-down odbędą się w ostatni weekend sierpnia.

reklama