Bardzo dobre spotkanie rozegrały we wtorek koszykarki Basket Ostrovii, które pokonały na wyjeździe w Poznaniu rezerwy MUKS-u 77:52. Drużynę do kolejnej wygranej na parkietach 2. Ligi poprowadziła Julia Wojtysiak, która zdobyła 21 punktów.

To był drugi pojedynek ostrowianek w obecnym sezonie. Wcześniej, bo 5 października Basket Ostrovia ograła na własnym parkiecie ENEA AZS Poznań 80:65. Zespół pokazał się wtedy z bardzo dobrej strony i liczył na podtrzymanie wysokiej formy.

reklama

Podopieczne trenera Mateusza Dwornika bardzo dobrze weszły w mecz. Pierwsza kwarta zakończyła się ich wygraną 28:15. Gospodynie nie zamierzały się jednak poddawać i z czasem zaczęły grać lepiej, co poskutkowało zniwelowaniem różnicy.

Po przerwie Basket Ostrovia spisała się jednak koncertowo i znowu uciekała rywalowi. Imponująca okazała się zwłaszcza trzecia kwarta, w której przejezdne dały sobie rzucić zaledwie cztery punkty. Później koszykarki z Ostrowa Wielkopolskiego kontrolowały już wydarzenia na boisku i zapisały na swoim koncie drugą wygraną w obecnym sezonie.

Warto zaznaczyć, że do stolicy Wielkopolski Ostrovia pojechała osłabiona, bo zabrakło Martyny Cebulskiej. Co gorsza, kontuzji w trakcie spotkania doznała Karolina Kamińska. Zespół poradził sobie jednak z wszystkimi przeciwnościami, notując kolejny bardzo udany występ.

Dodajmy, że już 26 października ostrowianki czeka kolejne spotkanie w ramach 2. Ligi Kobiet. Drużyna Mateusza Dwornika kolejny raz zagra na wyjeździe. Tym razem jej przeciwnikiem będzie MUKS Pantery Supravis Bydgoszcz. Początek tego pojedynku został zaplanowany na godzinę 14:00. Oby zespół podtrzymał wtedy dobrą passę i zapisała na swoim koncie kolejny komplet punktów.

Pomarańczarnia MUKS II Poznań – Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski 52:77 (15:28, 24:18, 4:15, 9:16)

Basket Ostrovia: Wojtysiak 21, Kasprzycka 14, Motyl 11, Świtała 7, Grzebielucha 6, Lisiak 6, Kamińska 5, Marciniak 3, Frankiewicz 2, Chwiłkowska 2, Korczewska 0.

reklama