Co to był za mecz! Druga drużyna Pogoni Nowe Skalmierzyce z triumfem w finale Pucharu Polski Wielkopolskiego ZPN Strefy Kaliskiej. O sukcesie zespołu w starciu z Zawiszą Łęka Opatowska zdecydowały rzuty karne.
We wtorkowym pojedynku od pierwszej minuty działo się dosłownie wszystko. Prowadzenie Pogoni dał Kacper Sztukowski, ale radość nie trwała zbyt długo. Przeciwnik nie zamierzał składać broni, zaczął napierać i 36. minucie prowadził już 3:1. Duża w tym zasługa Łukasza Walczaka, który zaliczył dwa trafienia. Poza tym na listę strzelców wpisał się też Marcin Tomaszewski.
Ekipa z Nowych Skalmierzyc nie odpuściła i złapała kontakt z Zawiszą jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Marcin Manikowski. Warto dodać, że od tego momentu drużyna z Łęki Opatowskiej grała w osłabieniu,bo czerwoną kartkę otrzymał Borys Wawrzyniak.
To zwiastowało ogromne emocje w drugiej części rywalizacji. Pogoń natychmiast ruszyła do ataku i robiła wszystko, by dopaść rywala. Na wyrównującego gola trzeba było jednak czekać bardzo długo, bo dopiero w 80. minucie do siatki Zawiszy trafił Franciszek Leśniewski. Później obie drużyny marnowały dogodne sytuacje i konieczne było rozegranie serii rzutów karnych.
Próbę nerwów lepiej wytrzymała Pogoń, ale trzeba przyznać, że emocje były ogromne. Po czterech seriach był remis 4:4. Jako pierwszy pomylił się zawodnik Zawiszy. Wtedy ekipa z Nowych Skalmierzyc stanęła przed wielką szansą, ale strzał Kacpra Sztukowskiego wybronił bramkarz rywali.
Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w siódmej kolejce. Zawodnik Zawiszy posłał piłkę nad poprzeczką bramki Pogoni. Z kolei na 6:5 dla Pogoni trafił Nikodem Ciupka. Dzięki temu drużyna mogła świętować ogromny sukces. Ta wygrana na długo pozostanie w pamięci piłkarzy, trenerów i wszystkich kibiców piłki nożnej w Nowych Skalmierzycach. – To było prawdziwe piłkarskie święto i dzień, który będziemy wspominać latami! Dziękujemy wszystkim za obecność, doping i wspólne emocje, jesteście najlepsi! – napisała Pogoń w swoich mediach społecznościowych.
Pogoń II Nowe Skalmierzyce – Zawisza Łęka Opatowska 3:3 (2:3) k.6:5
Fot. Facebook Pogoni Nowe Skalmierzyce


