Wszystko wskazuje na to, że zakończyła się budowa sztabu szkoleniowego Moonfin Malesy Ostrów na sezon 2026. Nowym trenerem zespołu ma zostać Tomasz Bajerski, który ostatnio pracował w Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jeszcze niedawno nic nie wskazywało na zmiany na stanowiskach trenerów w ostrowskim klubie. Drużynę w przyszłorocznych rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi miał prowadzić Kamil Brzozowski, a młodzieżą zajmować się Kacper Gomólski. Ostatnio doszło jednak do niespodziewanego rozstania z inicjatywy samych szkoleniowców, którzy byli rozczarowani zwolnieniem kierownika drużyny Kamila Gilickiego.

Moonfin Malesa szybko przystąpiła do działania. Najpierw pozyskała do sztabu szkoleniowego Tomasza Gapińskiego. W ostatnich dniach klub szukał jednak także jeszcze jednego trenera, który ma doświadczenie w prowadzeniu drużyny ligowej. Nieoficjalnie wiadomo, że wybór padł właśnie na Tomasza Bajerskiego.

50 – latek ostatnio pracował w Abramczyk Polonii, ale po sezonie 2025 stracił pracę, bo jego drużyna nie zdołała wywalczyć awansu do PGE Ekstraligi, przegrywając finałową batalię z Fogo Unią Leszno, a później baraże z Gezet Stalą Gorzów. W Bydgoszczy zastąpił go Dariusz Śledź.

Bajerski będzie mieć w Ostrowie do dyspozycji silną drużynę. Przypomnijmy, że Moonfin Malesa pozyskała Taia Woffindena, Gleba Czugunowa, Chrisa Holdera i Jakuba Krawczyka. Na pozostanie w klubie zdecydował się Duńczyk Frederik Jakobsen. Celem zespołu ma być awans do fazy play-off.

Aktualizacja:

Moonfin Malesa Ostrów właśnie oficjalnie potwierdziła zatrudnienie Tomasza Bajerskiego. – Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie zdobyte w karierze trenerskiej jak i zawodniczej zaowocuje w naszym klubie i razem będziemy walczyć o najwyższe cele. Tomasz Bajerski w ostatnich dwóch sezonach prowadził drużynę Abramczyk Polonii Bydgoszcz. W swojej karierze awansował do PGE Ekstraligi z klubem Torunia, a z PSŻ-em Poznań do 1. Ligi – przekazał klub w swoich mediach społecznościowych.

reklama