W sobotę rano został opublikowany kolejny komunikat dotyczący licencji dla klubów żużlowych na sezon 2026. Moonfin Malesa Ostrów otrzymała licencję nadzorowaną. Czy kibice mają zatem powody do obaw o sytuację finansową?

Powodem przyznania takiej licencji jest ujemne kapitały własne spółki. W takiej samej sytuacji znalazły się również ekipy z Poznania i Piły. To oznacza, że w najbliższym czasie konieczne będzie podwyższenie kapitałów. Na razie nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób zamierza zrobić to klub. Moonfin Malesa nie wydała bowiem jeszcze żadnego komunikatu w tej sprawie.

Przypomnijmy, że ostrowski klub dokonał dużych zmian w kadrze na sezon 2026. Jedynym seniorem, który pozostał w Moonfin Malesie, jest Frederik Jakobsen. Poza tym przeprowadzono cztery transfery. Na powrót do Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowali się: Gleb Czugunow, Chris Holder i Jakub Krawczyk. Dwuletni kontrakt podpisał także Brytyjczyk Tai Woffinden. Podstawowym celem zespołu ma być awans do fazy play-off.

reklama