Rebud KPR Ostrovia najlepsza w V Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Podopieczni Kima Rasmussena w rozgrywanym w sobotę w finale okazali się lepsi od KGHM Chrobrego Głogów, wygrywając po zaciętym boju 29:27. Najlepszym graczem całej imprezy został uznany Patryk Marciniak.

Rywalizacja w turnieju rozpoczęła się w piątek. Biało – czerwoni w prestiżowym, derbowym starciu ograli wtedy Netland MKS Kalisz 37:35. W drugim meczu ekipa z Głogowa okazała się lepsza od HK Mesto Lovosice i dlatego to głogowianie stanęli do walki o pierwsze miejsce z Rebud KPR Ostrovią.

Warto podkreślić, że ostrowianie grali z dużymi osłabieniami. Zabrakło kontuzjowanego Ivana Burzaka, a poza tym Miriani Gavashelishvilego, Marka Szpery, Artura Klopstega i Mateusza Wojciechowskiego. W sobotę do tego grona dołączył jeszcze lider ofensywy Kamil Adamski. Zespół czekało zatem bardzo trudne zadanie.

Duże braki nie przeszkodziły jednak drużynie, która pokazała się z bardzo dobrej strony. Wprawdzie mecz lepiej rozpoczęli rywale, ale Rebud KPR Ostrovia szybko odpowiedziała, odrobiła straty i zaczęła narzucać swój styl gry. W efekcie po 18 minutach było już 12:7 dla miejscowych. Do przerwy gospodarze prowadzili 17:11.

W drugiej połowie biało – czerwoni długo mieli bezpieczną zaliczkę i wydawało się, że stu procentach kontrolą wydarzenie n boisku. W pewnym momencie zrobiło się jednak nerwowo. Chrobry zbliżył się do Ostrovii na dystans jednej bramki, ale w końcówce podopieczni Kima Rasmussena zachowali zimną krew i nie dali sobie wydrzeć wygranej w spotkaniu. Decydującego o sukcesie gola zdobył Patryk Marciniak i to jego wybrano MVP całego turnieju.

Teraz drużyna powróci do treningów, a już wkrótce czeka ją pierwszy mecz o stawkę. Dojdzie do niego 30 stycznia. Właśnie wtedy Rebud KPR Ostrovia zmierzy się w ramach 1/8 Pucharu Polski z PGE Wybrzeżem Gdańsk. To spotkanie odbędzie się w 3mk Arenie Ostrów, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.

Dodajmy, że trzecie miejsce w piątej edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego zajął Netland MKS Kalisz, który pokonał HK Mesto Lovosice 35:34.




reklama
reklama