Przemysław Urbaniak jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się pozostać na dłużej w Rebud KPR Ostrovii. Umowa ze skrzydłowym została przedłużona aż do 2028 roku, o czym klub poinformował w czwartek w oficjalnym komunikacie.
W trwającym sezonie Orlen Superligi Urbaniak notuje bardzo dobre występy. Do tej pory zdobył już 51 bramek. Jego rozwój w barwach Rebud KPR Ostrovii był naprawdę niesamowity, bo trafił do klubu z Ligi Centralnej, a coraz lepsze występy sprawiły, że przebił się do reprezentacji Polski, z którą zagrał na Mistrzostwach Europy w 2024 roku.
Nic więc dziwnego, że klub postanowił przedłużyć z nim współpracę. Wcześniej na taki sam ruch zdecydowali się: Robert Kamyszek, Patryk Marciniak i Artur Klopsteg. To tylko potwierdza, że w najbliższym czasie w klubie nie zanosi się na rewolucję kadrową. Rebud KPR Ostrovia zamierza stawiać na stabilizację.
Warto również podkreślić, że cały czas pod znakiem zapytania stoi przyszłość Kacpra Ligarzewskiego. Ostrowscy kibice bardzo liczą na jego pozostanie w klubie, ale w rozmowach z bramkarzem nie ma na razie żadnego przełomu.
-Mogę powiedzieć, że za wiele w tej sprawie się nie zmieniło. Ciągle prowadzimy rozmowy, ale Kacper nie jest jednym z zawodników, którzy zostaną w najbliższym czasie przez nas przedstawieni – wyjaśniał niedawno w wywiadzie dla Kuriera Ostrowskiego prezes Jakub Kaszuba.
Dodajmy, że Rebud KPR Ostrovia przygotowuje się obecnie do kolejnego meczu na parkietach Orlen Superligi. Już 15 lutego ostrowianie pojadą do Lubina, gdzie zmierzą się z tamtejszym Zagłębiem, które zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Początek tej konfrontacji został zaplanowany na godzinę 18:00.


