Kolejny bardzo dobry mecz koszykarek Basket Ostrovii na parkietach 2. Ligi Kobiet. W niedzielę ostrowianki pokonały na wyjeździe Akademię Gortata Gdańsk 83:57. Było to trzynaste z rzędu zwycięstwo zespołu w obecnym sezonie.

Drużyna trenera Mateusza Dwornika była zdecydowanym faworytem. Już pierwsze starcie w Ostrowie Wielkopolskim pokazało, że Basket Ostrovia ma zdecydowanie więcej jakości od rywalek. Wtedy gospodynie wygrały 86:52. Teraz doszło do rewanżu, w którym zespół znowu potwierdził swoją wyższość.

O sukcesie ostrowianek zadecydowała druga część meczu. W pierwszej kwarcie rywalki dotrzymywały jeszcze kroku przyjezdnym. Później zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga Basket Ostrovii. Później drużyna trenera Dwornika umiejętnie zarządzała spotkaniem i nie doszło już do żadnego zwrotu akcji.

-Zaczęliśmy bardzo ospale i bez energii. Zdecydowana poprawa nastąpiła już w drugiej kwarcie, ale wtedy jeszcze nie potrafiliśmy osiągnąć większej przewagi. Po przerwie na wyższym poziomie funkcjonowała nasza indywidualna obrona i nacisk na gracza z piłką. To dzięki temu mogliśmy się cieszyć z końcowego sukcesu – przyznał trener Dwornik.

Jego koszykarki są niepokonane w obecnym sezonie. W niedzielę wygrały trzynaste spotkanie z rzędu, a trzecie w drugiej fazie rozgrywek 2. Ligi Kobiet. Na dobrym poziomie zagrała cała drużyna, a najwięcej, bo 12 punktów zdobyły Katarzyna Motyl i Agata Kasprzaka.

Kolejny mecz Basket Ostrovię czeka w sobotę, 21 lutego o godzinie 18:00, kiedy zespół na własnym parkiecie będzie rywalizować z Liderem Swarzędz. Pierwszy pojedynek obu ekip odbył się na wyjeździe. Ostrowianki były wtedy górą, bo wygrały 61:51.

Akademia Gortata Gdańsk – Basket Ostrovia Ostrów 57:83 (14:16, 15:25, 14:17, 14:25)

Basket Ostrovia: Motyl 12, Kasprzycka 12, Wojtysiak 10, Marciniak 9, Świtała 8, Lisiak 7, Parysek – Bochniak 7, Korczewska 6, Grzebielucha 6, Cebulska 4, Frankiewicz 2, Wasielak 0.

reklama
reklama