W starciu dwóch niepokonanych drużyn 2. Ligi Kobiet Basket Ostrovia wróciła z bardzo dalekiej podróży. W drugiej kwarcie ostrowianki przegrywały różnicą nawet 15 punktów, ale odrobiły straty i ostatecznie pokonały na wyjeździe Scalio MUKS Poznań 80:65. Rewanż w Ostrowie Wielkopolskim już w sobotę o godzinie 18:00.
Podopieczne trenera Mateusza Dwornika zaczęły nerwowo. Efektem była duża liczba strat. Rywal to wykorzystał i po pierwszej kwarcie prowadził 19:14. Później przewaga gospodyń ciągle rosła, bo w Basket Ostrovia szwankowała skuteczność. Przyjezdne pudłowały raz za razem, nawet spod kosza.
W pewnym momencie Scalio MUKS prowadził 34:19 i wydawało się, że ekipa ze stolicy Wielkopolski całkowicie przejmie kontrolę nad spotkaniem. Na szczęście tak się nie stało. Ostrowianki ruszyły do odrabiania strat. Kilka udanych akcji sprawiło, że zespół złapał wiatr w żagle. Do przerwy było tylko 39:34 dla rywalek.
Ostrovia imponująca weszła w drugą połowę, bo rozpoczęła ją od serii 12:1. Dzięki temu podopieczne trenera Dwornika odbiły prowadzenie. Z kolei MUKS coraz bardziej się gubił. Wystarczy wspomnieć, że trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 23:8 dla przyjezdnych, które prowadziły 57:47.
Później nie doszło już do żadnego zwrotu akcji. Basket Ostrovia grała mądrze i nie pozwoliła rywalowi na powrót do spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ostrowianek 80:65. Była to ich 15. z rzędu wygrana w obecnym sezonie.
Do rewanżu w Ostrowie Wielkopolskim dojdzie w sobotę o godzinie 18:00. Będzie to ostatni pojedynek drugiego etapu rozgrywek 2. Ligi Kobiet. Wtedy wyjaśni się, kto awansuje z pierwszego miejsca do półfinału o awans do 1. Ligi Kobiet. Na razie zdecydowanie bliżej jest Basket Ostrovia.
-Wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz. Trzeba pamiętać, że bardzo specyficznie gra się w hali LOMS w Poznaniu. Nie mogliśmy się długo wstrzelić. Poza tym mieliśmy duży problem z rozbiciem obrony strefowej przeciwnika. W drugiej połowie nasza dobra obrona i fragment w ataku pozwoliły nam jednak wygrać to spotkanie. Nie mamy za dużo czasu, bo w czwartek trening, a później rewanż z poznańskim zespołem. Chcemy utrzymać przewagę i pierwsze miejsce w tabeli – podsumował konfrontację w stolicy Wielkopolski trener Basket Ostrovii Mateusz Dwornik.
Scalio MUKS Poznań – Basket Ostrovia Ostrów 65:80 (19:14, 20:20, 8:23, 18:23)
Basket Ostrovia: Wojtysiak 22, Kasprzycka 20, Świtała 9, Parysek-Bochniak 8, Cebulska 7, Motyl 6, Lisiak 5, Marciniak 3, Frankowska 0, Chwiłkowska 0.


