To nie był udany weekend dla drużyn piłkarskich z powiatu ostrowskiego. W sobotę swoje kolejne mecze rozegrały trzy zespoły – Ostrovia 1909, Centra Ostrów i Pogoń Nowe Skalmierzyce. Wszystkie przegrały i nie powiększyły swojego dorobku punktowego.
Pierwsza na boisko wybiegła Centra, dla której był to pierwszy pojedynek w rundzie wiosennej. Podopieczni Konrada Ruska mieli jednak bardzo trudne zadanie, bo na Stadionie Miejskim mierzyli się z trzecim w tabeli Orłem Kawęczyn. Goście potwierdzili świetną dyspozycję i wygrali 4:1. Biało – niebiescy mocno rozczarowali. W efekcie mają nadal 22 punkty i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli V ligi. Kolejne spotkanie rozegrają już 21 marca. Wtedy na wyjeździe rywalem Centry będzie Krobianka Krobia.
Wysoko zawieszoną poprzeczkę miała też Ostrovia 1909. Biało – czerwoni podejmowali Piasta Kobylnica. Rywal objął prowadzenie w 52. minucie. Później ostrowianie kompletnie się pogubili. Wystarczyło osiem minut i było już 2:0. Nadzieje na odrobienie strat prysły, kiedy czerwoną kartkę obejrzał Kacper Dziuba. Piast podwyższył z rzutu karnego, a później dołożył jeszcze dwa trafienia, zwyciężając w Ostrowie Wielkopolskim aż 5:0.
Ostrovia przegrała zatem drugi mecz w rundzie wiosennej, ma nadal 16 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli IV ligi. Kolejnym przeciwnikiem zespołu Tomasza Dolaty i Marcina Kałuży będzie Warta Międzychód, z którą biało – czerwoni zagrają na wyjeździe już 21 marca.
Udanej soboty nie miała również Pogoń Nowe Skalmierzyce. Po ważnej wygranej z Tłuchowią Tłuchowo w poprzedniej kolejce jedyny trzecioligowiec z naszego powiatu chciał powalczyć o punkty w Toruniu, gdzie mierzył się z tamtejszą Elaną. Niestety, wyżej notowany rywal pokazał swoją siłę.
Pogoń fatalnie weszła w spotkanie, bo pierwszego gola straciła już w drugiej minucie. Rzut karny na bramkę zamienił wtedy Oskar Sikorski. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył natomiast Maciej Rożnowski. Nadzieje na korzystny rezultat odżyły w drugiej połowie, bo w 78. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Szewczyk.
Niestety, tuż przed ostatnim gwizdkiem ekipę z Nowych Skalmierzyc dobił Dawid Wojtyra, który ustalił wynik pojedynku na 3:1. Pogoń ma tym samym nadal 22 punkty i plasuje się na 13. miejscu w tabeli III ligi. Już 21 marca zespół rozegra kolejny mecz, bo zmierzy się na własnym boisku z Victorią Września.



Nie wiem jakie względy spowodowały, że trenerem Ostrovii jest pan Kałuża, który już kiedyś spuścił Ostrovię do niższej ligi…
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.