Dzień po porażce w pierwszym meczu turnieju półfinałowego 2. Ligi Kobiet koszykarki Basket Ostrovii zagrały spotkanie o przedłużenie marzeń na awans. Drużyna trenera Mateusza Dwornika stanęła na wysokości zadania i pokonała AZS Katowice 84:60. To oznacza, że ostrowianki są nadal w grze.

Przypomnijmy, że w piątek Basket Ostrovia przegrała w Rzeszowie z Grot OPK F&F Automatyką Pabianice 71:87. Wynik tego pojedynku nie oddaje jednak wydarzeń na parkiecie. Przez trzy kwarty spotkanie było wyrównane. Ostrowianki zawaliły jednak ostatnie dziesięć minut i dlatego z końcowego sukcesu cieszyły się ich rywalki.

To oznaczało, że w sobotę zawodniczki trenera Dwornika były już pod presją. Musiały wygrać, żeby przedłużyć swoje szanse. Drużyna zareagowała w najlepszy możliwy sposób. W starciu z AZS-em Katowice Basket Ostrovia była od początku do końca niesłychanie zmobilizowana i przede wszystkim bardzo skuteczna.

Po kilku minutach ostrowianki prowadziły różnicą 12 punktów, a pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 23:14. Później przewaga znowu wzrosła. Do przerwy było 48:36 dla Basket Ostrovii, która była na najlepszej drodze do odniesienia zwycięstwa.

Sukces zespół przypieczętował w trzeciej kwarcie, którą wygrał 21:12. Później ostrowianki umiejętnie zarządzały wynikiem i nie dopuściły do żadnego zwrotu akcji. Efektem była wygrana 84:60. Dzięki niej zespół z Ostrowa Wielkopolskiego ciągle ma szanse na awans. Już w niedzielę decydujące spotkanie. Basket Ostrovia o godzinie 10:00 zmierzy się z gospodyniami turnieju półfinałowego, a więc z ekipą z Rzeszowa.

-Tym razem zagraliśmy ze spokojniejszą głową. Cel był taki, żeby jak najszybciej zapomnieć o porażce z wczoraj. Weszliśmy w mecz z pełną energią i kontrolowaliśmy go od początku do końca. Liczymy na to, że dzisiaj Pabianice wygrają z Rzeszowem i jutro mecz o wyjście odbędzie się bez małej tabeli – powiedział nam po spotkaniu trener Mateusz Dwornik.

Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS MOS AZS UŚ Katowice 84:60 (23:14, 25:22, 21:12, 15:12)

Basket Ostrovia: Kasprzycka 22, Wojtysiak 19, Lisiak 10, Parysek-Bochniak 8, Cebulska 7, Marciniak 5, Świtała 4, Korczewska 3, Wasielak 2,  Chwiłkowska 2, Grzebielucha 2,  Frankiewicz 0.

reklama
reklama