W decydującym spotkaniu turnieju półfinałowego 2. Ligi Kobiet koszykarki Basket Ostrovii pokonały PZ WJM Millenium Hall Rzeszów 85:71. Dzięki temu podopieczne trenera Mateusza Dwornika zapewniły sobie awans do finału!

Przypomnijmy, że zmagania w Rzeszowie rozpoczęły się w piątek. Dla ostrowianek ich początek nie był udany, bo przegrały z ekipą z Pabianic 71:87. Wynik pojedynku nie oddawał jednak jego przebiegu, bo przez trzy kwarty oba zespoły toczyły naprawdę wyrównany bój.

Przegrana sprawiła jednak, że Basket Ostrovia stanęła pod ścianą i dzień później musiała wygrać z MKS MOS AZS UŚ Katowice. Ostatecznie koszykarki trenera Dwornika stanęły na wysokości zadania, zwyciężając 84:60. To oznaczało, że kwestia awansu do finału rozstrzygnie się ostatniego dnia turnieju. Wtedy rywalem ostrowianek były gospodynie z Rzeszowa.

reklama

Od początku niedzielnego meczu Basket Ostrovia była zespołem lepszym od SPZ WJM Millenium Hall Rzeszów. Po pierwszej kwarcie drużyna trenera Dwornika prowadziła 21:15. Później rywalki miały coraz większe problemy i traciły dystans do ostrowianek.

W efekcie do przerwy było 43:26. Rewelacyjnie grała zwłaszcza Julia Wojtysiak, która nie tylko zdobywała punkty, ale była także skuteczna w walce na tablicach.

W drugiej połowie nie doszło do żadnej nerwowej sytuacji. Basket Ostrovia umiejętnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i w pełni zasłużenie dowiozła do końca wygraną, która dała jej awans do finału. Dodajmy, że trener Dwornik dał pograć wszystkim zawodniczkom i każda z nich zapisała na swoim koncie punkty.

W najbliższych dniach okaże się, kto będzie organizatorem turnieju finałowego.

PZ WJM Millenium Hall Rzeszów – Basket Ostrovia Ostrów 71:85 (15:21, 11:22, 19:26, 26:16)

Basket Ostrovia: Wojtysiak 19, Kasprzycka 13, Marciniak 11, Parysek-Bochniak 8, Cebulska 7, Lisiak 6, Grzebielucha 6, Świtała 6, Frankiewicz 3, Korczewska 3, Chwiłkowska 2, Wasielak 1.

reklama