Kolejny dobry mecz i trzecia wygrana z rzędu. W czwartkowy wieczór Tasomix Rosiek Stal Ostrów ograła w 3mk Arenie Energa Czarnych Słupsk 75:68 i zrobiła ważny krok w kierunku awansu do fazy play-off. Spotkanie dostarczyło dużych emocji, a jego losy rozstrzygnęły się w końcówce.
Ostrowianie przystąpili do konfrontacji z Energa Czarnymi w bardzo dobrych nastrojach, bo drużyna Andrzeja Urbana wygrała dwa poprzednie pojedynki we własnej hali. „Stalówka” okazała się lepsza od Arriva Lotto Twardych Pierników Toruń i PGE Startu Lublin. Teraz celem było zatem podtrzymanie dobrej passy.
Gospodarze jednak bardzo słabo weszli w mecz. Pierwsze akcje były wprawdzie udane, ale później pojawiły się błędy w obronie i problemy w ataku. Goście szybko to wykorzystali. W efekcie ekipa ze Słupska prowadziła po 10 minutach aż 27:17. Na szczęście później drużyna Andrzeja Urbana szybko się przebudziła i zaczęła grać zdecydowanie lepiej.
Zespół rzucił się do odrabiania strat, doprowadził do remisu, a nawet obejmował prowadzenie. Spotkanie bardzo się wyrównało. Do przerwy 42:38 prowadzili jednak Czarni. Taki wynik zapowiadał ogromne emocje w drugiej połowie.
O wszystkim rozstrzygnęła czwarta kwarta. Na pięć minut przed końcem było jeszcze 68:67 dla gości. To właśnie wtedy nastąpił kluczowy moment spotkania. Ostrowianie zaczęli grać z niesamowitą energią w obronie i nie pozwolili już rywalowi na zdobycie żadnego punktu!
W efekcie „Stalówka” wygrała 75:68 i było to dla niej już 13. zwycięstwo w obecnym sezonie Orlen Basket Ligi. Drużyna Andrzeja Urbana ma na swoim koncie 36 punktów. W tej chwili zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale należy pamiętać, że to dopiero początek 23. kolejki i inne drużyny wkrótce rozegrają swoje spotkania.
Nie ulega jednak wątpliwości, że zespół zrobił bardzo ważny krok w kierunku fazy play-off. Ostrowianie wygrali trzy mecze z rzędu, wykorzystując doskonale atut własnego parkietu. Jest szansa, że dobra passa potrwa jeszcze dłużej. Wprawdzie teraz drużynę czeka wyjazd, ale będzie nim konfrontacja z Miastem Szkła Krosno, które z zaledwie trzema wygranymi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Orlen Basket Ligi. Ten pojedynek odbędzie się już 29 marca o godzinie 19:30.
Tasomix Rosiek Stal Ostrów – Energa Czarni Słupsk 75:68 (17:27, 21:15, 23:18, 14:8)
Tasomix Rosiek Stal: Pluta 14, Sakota 14, Jackson 11, Gołębiowski 10, Gibson 8, Mejeris 8, Reid 6, Laster 2, Czoska 2, Brembly 0.


