Bezbramkowe remisy Ostrovii 1909 i Centry. Biało – czerwoni rywalizowali na własnym boisku z Wartą Śrem, a podopieczni trenera Konrada Ruska z liderem z Krotoszyna. Kolejny raz rozczarowała natomiast Pogoń Nowe Skalmierzyce. Jedyny trzecioligowiec z naszego powiatu przegrał na wyjeździe 1:3 z Wdą Świecie.
Ostrovia do rywalizowacji z Wartą przystąpiła podbudowaną niezwykle istotną wygraną w Międzychodzie. Drużyna prowadzona przez Tomasza Dolatę i Marcina Kałużę liczyła na podtrzymanie dobrej passy. Mecz z Wartą Śrem nie był jednak porywającym widowiskiem. Kibice nie obejrzeli w nim bramek. Cieszy natomiast to, że biało – czerwoni zapunktowali w drugim kolejnym pojedynku. Obecnie mają 20 „oczek” i cały czas zajmują 15. miejsce w tabeli IV ligi.
Kolejne spotkanie Ostrovia 1909 rozegra 4 kwietnia. Tym razem zespół zmierzy się na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra, która zamyka ligową tabelę. Najbliższy rywal zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego zdobył do tej pory zaledwie pięć punktów, notując aż 17 porażek.
Pozytywny wynik osiągnęła z pewnością Centra. Wprawdzie biało – niebiescy nie odnieśli pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej, ale urwali punkt Astrze Krotoszyn, która w obecnym sezonie spisuje się znakomicie i jest liderem V ligi. Zespół Konrada Ruska ma w tej chwili 23 punkty i jest dziesiąty. Kolejny mecz rozegra 4 kwietnia na wyjeździe z Koroną Wilkowice.
Powodów do zadowolenia nie mają za to w ogóle piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce. Drużyna trenera Piotra Skokowskiego zanotowała już czwartą porażkę w rundzie wiosennej. W starciu z Wdą Świecie jedyny trzecioligowiec z naszego powiatu przegrywał od 22. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Paweł Woźny. Jeszcze przed przerwą było 2:0 dla gospodarzy, bo rzut karny na bramkę zamienił Michał Kalitta.
Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie. Miejscowi dobrze zarządzali wynikiem, a w 66. minucie za sprawą Juliana Kolbusa podwyższyli na 3:0. Gości z Nowych Skalmierzyc było stać tylko na honorowe trafienie. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę zdobył Marcin Manikowski. Tym samym gospodarze odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.
Pogoń ma na razie 22 punkty i zajmuje 15. miejsce w tabeli Betclic III. Ligi. Dotychczasowa forma zespołu w rundzie wiosennej nie wróży najlepiej. O przełamanie nie będzie również łatwo w najbliższej kolejce. Już 4 kwietnia domowe starcie z Zawiszą Bydgoszcz, która jest obecnie liderem rozgrywek.
Cenny punkt Centry. Coraz trudniejsza sytuacja Pogoni
reklama


