W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Tasomix Rosiek Stal mierzyła się w 3mk Arenie z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych. Stawką tego pojedynku był udział w fazie play-in. Podopieczni Andrzeja Urbana stanęli na wysokości zadania i pokonali rywala 86:74. O sukcesie Ostrowian zdecydowała przede wszystkim znakomita postawa w czwartej kwarcie.

Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Obie drużyny grały świetnie w ataku, ale żadna z nich nie była w stanie odjechać rywalowi. Dopiero w drugiej kwarcie wiatr w żagle złapała „Stalówka”. Dzięki serii 7:0 było 38:29 dla Ostrowian, ale trener Andrzej Adamek szybko zareagował, poprosił o czas, który dał pozytywne efekty. Jego zawodnicy powoli odrabiali straty. Do przerwy było już tylko 43:39 dla gospodarzy.

W drugiej części rywalizacji spotkanie bardzo długo było wyrównane. Wszystko zmieniło się w połowie czwartej kwarty przy stanie 67:67. Podopieczni trenera Urbana zanotowali wtedy serię 12:0. Goście robili, co mogli, ale nie byli w stanie się już podnieść. Stal grała mądrze, zmuszała rywali do fauli, a później dobrze wykonywała rzuty osobiste. Skuteczni w tym elemencie byli zwłaszcza Trenton Gibson i Quan Jackson.

Ostatecznie Ostrowianie wygrali 86:74 i rundę zasadniczą zakończyli z bilansem 16 zwycięstw i 14 porażek. Dzięki temu zagrają w fazie play-in, co jest wielkim sukcesem zawodników i trenera Andrzeja Urbana!

Tasomix Rosiek Stal Ostrów – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 86:74  (28:25, 15:14, 22:23, 21:12)

reklama
reklama