Mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, 33-letni mieszkaniec gminy Sośnie wsiadł na motocykl i próbował uniknąć kontroli drogowej. Na dodatek posiadał narkotyki.
W godzinach wieczornych dzielnicowi z Posterunku Policji w Sośniach, podczas patrolowania jednej z miejscowości na terenie gminy, zauważyli motocyklistę, o którym – z uwagi na wcześniejsze rozpoznanie – wiedzieli, że może posiadać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu zaczął oddalać się w kierunku lasu. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję i zatrzymali go do kontroli drogowej.
Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że mężczyzna posiada czynny, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. 33-latek był trzeźwy, jednak podczas wykonywanych czynności policjanci ujawnili przy nim słoik z suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że była to marihuana. Dalsze czynności przeprowadzone już w komendzie wykazały również, że mógł on kierować pojazdem pod wpływem środków odurzających. Wstępny test na obecność narkotyków w moczu dał wynik pozytywny.
W związku z ujawnieniem środków zabronionych funkcjonariusze przeprowadzili także przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. Policjanci znaleźli tam kolejne ilości suszu roślinnego oraz krzew konopi. Dodatkowo motocykl, którym poruszał się mieszkaniec gminy Sośnie, nie posiadał aktualnych badań technicznych. 33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Fot. KPP Ostrów


