Współpraca służb ratowniczych, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz personelu medycznego w obliczu katastrofy lotniczej – to główny temat ćwiczeń, które odbyły się we wtorek, 9 czerwca na lotnisku w Michałkowie.
Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie awionetki z samochodem osobowym. W wyniku tego wypadku 15 osób zostało poszkodowanych i wymagało udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur reagowania, systemów alarmowania oraz współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej z zarządcą obiektu i innymi podmiotami ratowniczymi. W działaniach wzięły udział 4 zastępy JRG Ostrów Wielkopolski oraz druhowie z OSP Czekanów, Kwiatków, Lewków i Topola Mała.
reklama
Fot. mł. bryg. Marcin Rosik
reklama


