Świetne wieści dla kibiców Moonfin Magnus Ostrów. Po zakończeniu niedzielnego pojedynku z Cellfast Wilkami Krosno klub przekazał informację o przedłużeniu umowy z Frederikiem Jakobsenem!

Duńczyk jest w tym sezonie zdecydowanym liderem ostrowskiej ekipy i jednym z najlepszych zawodników całej Metalkas 2. Ekstraligi. Nic więc dziwnego, że działacze zabiegali o jego zatrzymanie. W niedzielę mogli oficjalnie poinformować o osiągnięciu porozumienia.

Zmiany otoczenia, mimo wielu atrakcyjnych ofert, nie chciał Jakobsen, który jest już mocno związany z Ostrowem Wielkopolskim. Do klubu trafił już przed sezonem 2024, więc kolejne rozgrywki będą czwartymi z rzędu w barwach Moonfin Magnus.

reklama

W niedzielnej konfrontacji z Cellfast Wilkami Jakobsen był znowu ważnym ogniwem drużyny. Ostatecznie pojawił się na torze pięć razy i wywalczył dziewięć punktów. To między innymi dzięki niemu zespół Tomasza Gapińskiego pokonał rywala w bardzo ważnym pojedynku.

Zwycięstwo sprawiło, że Ostrowianie zgarnęli kolejne ważne punkty. Obecnie drużyna ma osiem „oczek” i zajmuje piąte miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. To oznacza, że Moonfin Magnus cały czas pozostaje w grze o udział w fazie play-off.

Zatrzymanie kluczowego zawodnika, którym jest Jakobsen, to też jasny sygnał, że w sezonie 2027 klub z Ostrowa Wielkopolskiego zamierza jechać o ambitne cele. Na razie jednak kluczowe są obecne rozgrywki, w których ciągle jest o co walczyć.

reklama