Były minister Zełenskiego uciekł do Polski. Opluł Nawrockiego! Ukrainiec zawsze będzie za Ukraińcem!

0

„Nawrocki po prostu nienawidzi Ukraińców jako zjawiska. Należy do tej grupy polskich polityków, dla których idealny Ukrainiec to ktoś, kto stoi w przedpokoju i nieustannie przeprasza oraz dziękuje” – powiedział były szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba, odnosząc się do decyzji prezydenta Karola Nawrockiego, żeby odebrać Order Orła Białego Wołodymyrowi Zełenskiemu. Przypomnieć należy, że Kułeba uciekł w zeszłym roku z Ukrainy. Schronienie znalazł w Polsce… – informuje wpolityce.pl.

Przypomnijmy, że Wołodymyr Zełenski podjął obraźliwą dla Polski decyzję o nadaniu jednej z ukraińskich jednostek wojskowych imienia „Bogaterów UPA”. Pomimo zapowiedzi prezydenta Karola Nawrockiego o zamiarze odebraniu mu za to Orderu Orła Białego i jasnych sygnałów ze strony Polski o oburzeniu tą decyzją, Zełenski nie odwołał swojej decyzji. Wobec tego prezydent Polski odebrał Zełenskiemu odznaczenie, co – jak pokazuje badanie Res Futura Data House – spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zdecydowanej większości polskich komentatorów w sieci (74 proc. komentarzy wspierających decyzję polskiej głowy państwa).

reklama

Zełenski postanowił zwrócić odznaczenie, ale zrobił to w bardzo lekceważący sposób (wysłał je pocztą). Również prominentni politycy z otoczenia prezydenta Ukrainy zaczęli zwracać przyznane przez Polskę honory.

Swoją butę i arogancję postanowił również pokazać Dmytro Kułeba, były szef MSZ Ukrainy, który uciekł w 2025 roku do Polski.

-Skoro już tak zrobił, to nazywajmy rzeczy po imieniu. Nawrocki po prostu nienawidzi Ukraińców jako zjawiska. Należy do tej grupy polskich polityków, dla których idealny Ukrainiec to ktoś, kto stoi w przedpokoju i nieustannie przeprasza oraz dziękuje — powiedział. – Nawrocki przechodzi obok niego, podchodzi i mówi: „No i co, przepraszasz?”. A ty odpowiadasz: „Przepraszam”. „A dziękujesz?” – „Dziękuję”. Nawrocki klepie Ukraińca po ramieniu i idzie sobie dalej. Taki właśnie, jego zdaniem, powinien być idealny Ukrainiec. Powinien nieustannie robić tylko dwie rzeczy: przepraszać i dziękować — dodał.

źródło: wpolityce.pl

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj