Trwa budowa składu na kolejny sezon w Orlen Basket Lidze w Tasomix Rosiek Stali. W poniedziałek klub poinformował o pozyskaniu nowego rozgrywającego. Został nim Jaylin Hunter. Amerykanin poprzedni sezon spędził w lidze węgierskiej, gdzie notował naprawdę znakomite liczby.
To kolejny Amerykanin w kadrze zespołu Andrzeja Urbana. Hunter urodził się 13. listopada 2000 roku w miejscowości Manchester, Connecticut. Spędził pięć sezonów w NCAA. W ostatnim zajął z drużyną trzecie miejsce w konferencji MAC oraz dotarł do półfinału tej konferencji.
– Średnie na poziomie 14 pkt, 5 as i 4 zb na mecz zagwarantowały mu miejsce w All-MAC Team, a udane playoffy również w All-MAC Tournament Team – informuje Tasomix Rosiek Stal w oficjalnym komunikacie, który został opublikowany w mediach społecznościowych.
Następnie Jaylin Hunter udał się do Europy, a konkretnie do Wielkiej Brytanii, gdzie podpisał umowę z Leicester Riders, z którymi zdobył krajowe mistrzostwo i został MVP finału (23 punkty i 4 asysty). Z kolei w ostatnim sezonie Hunter był członkiem węgierskiego zespołu Zalakeramia ZTE KK. Drużynowo nie był to najlepszy rok, bo ZTE opuściło ekstraklasę. Jaylin spisywał się natomiast wyśmienicie.
Nowy rozgrywający Tasomix Rosiek Stali potrafił zanotować 35-punktowy mecz przeciwko Szedeak, a do tego aż 11 spotkań z double double oraz sześć meczów na poziomie minimum 20 pkt i 8 as. W efekcie był jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji w całych rozgrywkach. Oby podobnie było w Ostrowie Wielkopolskim.
Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z ostrowskim klubem podpisali: Jared Billups, Tajion Jones, Jakub Parzeński, Karl-Johan Lips i Nikodem Czoska. Kadra na sezon 2026 / 2027 nabiera zatem kształtów. Kolejnych informacji kontraktowych można spodziewać się zapewne w najbliższych dniach.


