Na gorącym uczynku zatrzymany został 27-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który okradał drogerie. Część łupu policjantom udało się odzyskać.


W okresie przedświątecznym policjanci prowadzą częstsze kontrole rejonów placówek handlowych, aby zapobiegać kradzieżom sklepowym. Tak właśnie było w jednej z krotoszyńskich drogerii. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego miejscowej policji w wyniku pracy operacyjnej i dobrej współpracy z pracownikami zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który w tym dniu ukradł artykuły drogeryjne o łącznej wartości 1389,96 złotych. Jego łupem były głównie perfumy, ale także inny wartościowy asortyment. Z ustaleń wynika, że skradziony towar stanowił jego źródło utrzymania. Tym razem dzięki szybkiej interwencji towar powrócił w nienaruszonym stanie do dalszej sprzedaży.

reklama

W toku wykonywanych czynności policjanci udowodnili mężczyźnie kolejną kradzież, do jakiej doszło w dniu 15 listopada. Dokonał jej w innej znanej krotoszyńskiej drogerii. W jego zainteresowaniu były wówczas tylko i wyłącznie perfumy znanych marek, a straty oszacowano w tym przypadku na kwotę 949 złotych. Towaru, niestety nie odzyskano, ponieważ sprawca zdążył go zbyć.
Mężczyzna podczas wykonywania czynności procesowych przyznał się do winy i usłyszał zarzuty. Za kradzieże może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot. policja

reklama