Blisko trzystu młodych chórzystów reprezentujących trzynaście zespołów z całego regionu wzięło udział w koncercie w kościele św. Izydora Oracza w Biadkach, zorganizowanym w ramach programu „Śpiewająca Polska”.

Każdy chór zaprezentował trzy kompozycje a cappella lub z towarzyszeniem fortepianu. Nie zabrakło zespołów smyczkowych czy instrumentów perkusyjnych. W finale koncertu wszyscy chórzyści, ich dyrygenci, rodzice, opiekunowie, zaproszeni goście, parafianie oraz melomani zaśpiewali razem. Na liście uczestników znalazły się chóry ze Szkół Podstawowych nr 5, 9, 11 i 14 w Ostrowie Wielkopolskim oraz chórzyści ze szkół w Jankowie Przygodzkim, Lewkowie i Wysocku Wielkim. „Śpiewająca Polska” to program wspierający rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych. Prowadzony jest przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, a współfinansuje go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kuratorem regionu południowej Wielkopolski jest Klaudia Szubert.

reklama

Fot. Organizatorzy

reklama