W sali wiejskiej w Psarach (Gmina Sieroszewice) odbyła się otwarta akcja poboru krwi.
Organizatorami wydarzenia były Klub HDK PCK „Strażak” w Sieroszewicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach. Zgłosiło się 58 potencjalnych dawców. Po badaniach ten najcenniejszy z leków mogło oddać 51 osób. Z tego grona 4 osoby zdecydowały się oddać osocze. W ten sposób RCKiK w Kaliszu otrzymało 21,150 l pełnej krwi oraz 2,400 l osocza. Po raz pierwszy krew oddało 8 osób, a wśród oddających było 16 kobiet. Tradycyjnie najwięcej krwiodawców przybyło z Latowic (19), Psar (15) i Parczewa (6). Każdy z nich losowali drobny upominek ufundowany przez sponsorów. Akcję obsługiwał ostrowski oddział terenowy RCKiK. Organizatorzy zapraszają już na kolejną akcję w Gminie Sieroszewice, która 26 lipca odbędzie się w Westrzy.
Fot. UG Sieroszewice


