Gmina Sieroszewice przekazała szkołom nowoczesne wyposażenie do nauki pierwszej pomocy.

Do szkół trafiły profesjonalne fantomy szkoleniowe wraz z treningowymi defibrylatorami AED oraz panelami do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dodatkowo każda placówka została wyposażona w apteczkę pierwszej pomocy. Łącznie przekazano 8 zestawów – po jednym dla każdej szkoły podstawowej z terenu Gminy Sieroszewice. Nowe wyposażenie będzie wykorzystywane podczas kursów pierwszej pomocy, a także posłuży kolejnym rocznikom uczniów do zdobywania praktycznych umiejętności ratowania życia i właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Przekazanie sprzętu odbyło się w ramach projektu obejmującego także naukę pływania dla grupy 120 uczniów.

reklama

Fot. UG Sieroszewice

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj