Jubileusz 100-lecia swojego istnienia świętowała na początku maja Ochotnicza Straż Pożarna w Wielowsi (Gmina Sieroszewice). Uroczystości połączone były z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęto od Mszy Świętej w kościele św. Wawrzyńca w Wielowsi. Następnie uczestnicy uroczystości wraz z delegacjami poszczególnych jednostek i pocztami sztandarowymi udali się na część oficjalną, która miała miejsce przy sali wiejskiej. Wręczono tam szereg odznaczeń, między innymi Medalem za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego wyróżniono zasłużonego społecznika z Gminy Sieroszewice Lucjana Ziemiańskiego, klub HDK PCK Strażak z Sieroszewic za wieloletnią działalność na rzecz krwiodawstwa oraz obchodzącą jubileusz OSP Wielowieś, w imieniu której medal odebrał prezes Maciej Michalak. Przypomniano bogatą historię jednostki – jubilata i oddano hołd dla pokoleń strażaków – ich odwagi, poświęcenia i służby.

reklama

Nie zabrakło podziękowań ze strony zaproszonych gości, którzy wyrażali wdzięczność za każdy wyjazd i stan gotowości do niesienia pomocy oraz długoletnią tradycję działalności na rzecz drugiego człowieka. Wśród życzeń przewijało się to, aby wszyscy strażacy mieli tyle samo powrotów co wyjazdów.

Obecnie były poczty sztandarowe z poszczególnych jednostek Gminy Sieroszewice, a oprawę zapewniła Orkiestra Dęta Ołobok. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. występ zespołu muzycznego, pokaz sprzętu strażackiego oraz zabawę taneczną. Wydarzenie było okazją do integracji społeczności lokalnej. Było współfinansowane ze środków budżetu Gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2026 roku.

Fot. Katarzyna Skupińska

reklama