Od 6 do 15 lipca potrwa tegoroczna. 92. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Rejestracja internetowa pątników trwa do 30 czerwca. Organizatorzy informują, że można będzie zapisać się również w dniu rozpoczęcia pielgrzymki – bezpośrednio w grupie, z którą planuje się iść. Wystarczy mieć przy sobie wszystkie potrzebne dokumenty i opłatę. Tegoroczna pielgrzymka liczy 300 kilometrów i odbywa się pod hasłem „Wypłyń na głębię”. Uczestnicy będą pokonywać średnio około 30 kilometrów dziennie, idąc w kilkunastu grupach promienistych, które łączą się na szlaku. Tradycyjnie czwartego i piątego dnia uczestnicy będą przechodzić przez nasz powiat i sam Ostrów Wielkopolski. Wejście na Jasną Górę dla wszystkich grup nastąpi 15 lipca. Więcej informacji organizacyjnych można znaleźć w mediach społecznościowych.

reklama

W tym roku ponownie w łączności z Poznańską Pielgrzymką do Częstochowy odbędzie się Wielkopolska Piesza Pielgrzymka „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”. Jej uczestnicy wyruszą 10 lipca spod Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Po dotarciu na Jasną Górę przedłużą swój pątniczy szlak. Do celu, czyli do sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach dojdą 21 lipca, a zatem będą w trasie przez 12 dni. Więcej informacji na stronie ostrowskiej parafii.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj