Można było się tego spodziewać, że przeciętny początek sezonu wymusi roszady kadrowe w zespole mistrza Polski. Arged BM Stal Ostrów poinformowała, że w sobotę jej nowym zawodnikiem został Kobi Simmons, który ma za sobą 33 mecze w najlepszej lidze świata – NBA.
Kobi Simmons ma dopiero 24 lata. Mierzy 196 centymetrów i występuje na pozycji rozgrywającego. Jeszcze niedawno grał w najlepszej lidze świata i to nie jakieś epizody, a średnio po około 20 minut. W NBA rozegrał 33 mecze, z których 12 rozpoczynał w pierwszej piątce.
W sezonie 2016/2017 Simmons występował w uniwersyteckim zespole Arizona, natomiast rok później rozpoczął zawodową karierę. W sezonie 2017/2018 podpisał kontrakt z Memphis Grizzlies. Na parkiecie spędzał średnio 20 minut. Zdobywał 6 punktów i notował ponad 4 asysty.
Z Memphis trafił do Cleveland Cavaliers, a później do Charlotte Hornets. Cztery lata swojej kariery Kobi Simmons spędził też na zapleczu najlepszej ligi świata w G-League. Grał w takich drużynach, jak: Memphis Hustle, Canton Charge, czy Greensboro Swarm. W G-League spędzał na parkiecie średnio 32 minuty, zdobywając 16 punktów i dokładając do tego dorobku jeszcze 4 zbiórki i 5 asyst.
Arged BM Stal Ostrów będzie pierwszym europejskim klubem Amerykanina. Mistrz Polski kolejny mecz rozegra w niedzielę o 19:30 w Słupsku z rewelacyjnym beniaminkiem Grupą Sierleccy Czarnymi.

