Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinków drogi S11 Przygodzice-Ostrzeszów i Ostrzeszów-Kępno. To szansa, że szybciej z Ostrowa dojedziemy do Wrocławia, Łodzi czy Warszawy.
O planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w naszym regionie powiadomił na portalu społecznościowym radny Jakub Paduch. Wcześniej, po licznych pytaniach mieszkańców, zwrócił się on o takie dane w trybie dostępu do informacji publicznej. Z odpowiedzi wynika, że w IV kwartale br. planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację dwóch odcinków S11 z Przygodzic do Kępna, a w I połowie roku 2025 ma nastąpić podpisanie umów z wykonawcą w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. GDDKiA zabezpieczyła środki na ten cel.
Dłużej przyjdzie nam poczekać na ekspresowe połączenie z Poznaniem. Tutaj trwa dopiero oczekiwanie na decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinków Ostrów-Jarocin i Jarocin-Poznań. W zależności od terminu jej wydania ogłoszenie przetargu będzie możliwe prawdopodobnie pod koniec 2026 roku.


