39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego potrącił nastolatkę na oznakowanym przejściu dla pieszych, a następnie odjechał, nie udzielając jej pomocy. Dzięki świadkom i monitoringowi nie pozostał jednak bezkarny.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, w poniedziałek23 lutego przy ulicy Klonowicza w Sulmierzycach. Kierowca samochodu marki Renault Scenic nie zachował ostrożności i potrącił 16-letnią dziewczynę, znajdującą się na pasach. Nastolatka została przewieziona karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Na szczęście, po przeprowadzeniu badań, okazało się, że jej stan jest dobry i nie ma zagrożenia dla życia.

reklama

W tym samym czasie trwały już działania zmierzające do zatrzymania sprawcy. Po wypadku nie zatrzymał się on bowiem, by udzielić pomocy poszkodowanej, lecz oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli uliczny monitoring. Na tej podstawie szybko ustalono markę samochodu oraz potencjalnego sprawcę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Po dotarciu do jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli samochód z rozbitą szybą czołową, co wskazywało na udział w wypadku.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Przebadano go na zawartość alkoholu w organizmie. Prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w tej bulwersującej sprawie.

Fot. KPP Krotoszyn

reklama