W Szkole Podstawowej w Radłowie odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 10-lecia nadania placówce imienia św. Jana Pawła II oraz oficjalnym otwarciem nowych oddziałów przedszkolnych.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Radłowie, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. kanonik Łukasz Kręczyński. W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Aktywny udział młodzieży w liturgii podkreślił szczególny charakter wydarzenia. 

reklama

Następnie odbyło się oficjalne otwarcie nowych oddziałów przedszkolnych dla grup: Lolki, Motylki, Pszczółki oraz Żabki. Nowoczesne, funkcjonalne i kolorowe sale zostały przygotowane z myślą o zapewnieniu najmłodszym mieszkańcom gminy bezpiecznych i komfortowych warunków do nauki, zabawy oraz wszechstronnego rozwoju.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Iwona Pasternak powitała licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, duchowieństwo, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Kulminacyjnym momentem było uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali burmistrz Jacek Bartczak, zastępca burmistrza Piotr Rokicki, sekretarz Mirosław Sikora, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Karol Marszał oraz dyrektor Iwona Pasternak.

Po symbolicznym otwarciu nowych oddziałów ks. proboszcz Łukasz Kręczyński poświęcił krzyże ufundowane przez Radę Rodziców oraz nowe sale przedszkolne. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dalsza część obchodów jubileuszowych.

Otwarcie nowych oddziałów stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury oświatowej Gminy i Miasta Raszków. Rozbudowa i wyposażenie przedszkola w Radłowie kosztowała prawie 2,6 miliona złotych.

Fot. UGiM Raszków 

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj