Używane poniemieckie tramwaje sypią się. Poznań kupił 16, jeżdżą tylko 2. Ale Niemiec zadowolony!

0

-Kosztowały ok. 3 mln zł, jednak do dziś nie są w pełni wykorzystywane. W Poznaniu tzw. „Bończyki” stoją przede wszystkim w hali napraw. Z 16 zakupionych używanych pojazdów jeżdżą tylko dwa. Do tego – od początku roku – odnotowały one sporo awarii – informuje forsal.pl.

W listopadzie na tory wyjechał tylko pojazd o numerze bocznym 971. Od grudnia zaczęły się kłopoty: zapchana piasecznica i niedziałający pilot do drzwi. Pojazd przejechał jedynie 689 km. W styczniu było już znacznie lepiej (2851 km), ale odnotowano aż trzy awarie. Dwie dotyczyły systemu sterowania drzwiami, a jedna jazdy w trybie serwisowym, co spowodowało automatyczne ograniczenie prędkości.

reklama

Do służby wszedł też drugi pojazd (o numerze bocznym 977). Wtedy pojawiły się poważne problemy z zasilaniem oraz kolejne awarie przetwornicy. Zdarzało się, że tramwaje zatrzymywały się bez powodu. Podobne usterki odnotowano również w maju.

źródło: forsal.pl

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj