Wpadł w galerii z łupem w plecaku

0

Wieczorna interwencja policjantów na terenie jednej z galerii handlowych w Ostrowie Wielkopolskim doprowadziła do zatrzymania 40-letniego mężczyzny. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli skradzione chwilę wcześniej towary, a dalsze ustalenia wykazały, że może on mieć związek również z wcześniejszą kradzieżą narzędzi o wartości blisko 1800 złotych.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca około godziny 20:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z obiektów handlowych w Ostrowie. Ochroniarz poinformował mundurowych, że na terenie galerii znajduje się mężczyzna podejrzewany o dokonanie kilka dni wcześniej kradzieży na szkodę jednego z marketów.

reklama

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze szybko zlokalizowali wskazaną osobę i podjęli interwencję. Podczas legitymowania oraz sprawdzenia zawartości plecaka 40-latka ujawnili perfumy o wartości przekraczającej 500 złotych oraz obuwie warte ponad 100 złotych.

Mężczyzna przyznał, że jeszcze tego samego dnia ukradł te przedmioty ze sklepów znajdujących się na terenie galerii handlowej. Policjanci udali się do wskazanych placówek, gdzie potwierdzili fakt popełnienia wykroczeń. W związku z tym na sprawcę nałożono mandaty karne na łączną kwotę 1000 złotych.

To jednak nie był koniec sprawy. W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że 40-latek jest również podejrzewany o wcześniejszą kradzież narzędzi o łącznej wartości blisko 1800 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione czyny będzie musiał ponieść odpowiedzialność karną.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj