Kariera 17-letniego ostrowianina w barwach Lecha Poznań, Maksymiliana Dziuby nabiera tempa. Niedawno strzelił gola w reprezentacji Polski U18 w towarzyskim meczu z Bułgarią. Jest w szerokiej kadrze Lecha Poznań, z którym przedłużył kontrakt o trzy lata. Regularnie występuje w drużynie rezerw Kolejorza.

Nie było gdzie obejrzeć meczu z udziałem syna w reprezentacji, ale jestem bardzo dumny, że strzelił gola w koszulce z orzełkiem na piersiach. Wszystko mu się układa na razie pozytywnie – mówi Rafał Dziuba, który od najmłodszych lat woził syna, Maksymiliana do Poznania na treningi Lecha.

reklama

Powoli widzimy tego efekty, ale naprawdę jeszcze daleka droga przed nim – zaznacza Rafał Dziuba. – Każdy mówi, że syn jakiś tam talent ma. Marzeniem syna jest zagranie w seniorskiej reprezentacji Polski, a także w pierwszej drużynie Lecha na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu – dodaje.

Lech Poznań widzi potencjał w młodym ostrowianinie, wszak niedawno przedłużył z nim kontrakt o kolejne trzy lata. – Myślę, że ciągu najbliższego pół roku wiele się wyjaśni. Mówi się, że od czerwca ma wskoczyć na stałe do kadry pierwszego zespołu i będzie walczyć o wyjściowy skład, a życie pokaże, jak będzie – zaznacza Rafał Dziuba.

Pozycja, na której występuje Maksymilian Dziuba, czyli środkowy pomocnik w Lechu akurat ma sporą konkurencję. – Owszem, bo jest Sousa, Amaral, Szymczak, ale zobaczymy, jak to się potoczy – dodaje nasz rozmówca.

Rafał Dziuba stara się bywać na meczach syna, który regularnie gra w drużynie rezerw Lecha Poznań. – W środę grali zaległy mecz, ale nie dałem rady w dzień powszedni pojechać, a wiadomo, że praca. Po zgrupowaniu z reprezentacją w Bułgarii dali mu trochę odpocząć, bo zagrał tylko 10 minut. W sobotę zmierzą się z Górnikiem Polkowice i oczywiście wybieram się na mecz – kończy tata Maksymiliana.

reklama