-Polska Grupa Zbrojeniowa odmawia wyjaśnień, dlaczego to akurat Renata Gruszczyńska, radna Koalicji Obywatelskiej z Kielc, została prezeską Mesko, kluczowego dla polskiej armii producenta amunicji i rakiet Piorun. Jej poprzednim zajęciem było kierowanie miejską spółką zajmującą się zielenią, która nie ma nic wspólnego ze zbrojeniami. PGZ ucina krótko: wybraliśmy najlepszego kandydata – informuje wp.pl.
Jak informuje Wirtualna Polska, 10 lipca Rada Nadzorcza Mesko poinformowała, że na prezesa spółki powołano Gruszczyńską. Mesko to kluczowy dla polskiej armii producent amunicji. Od małych kalibrów karabinowych, po amunicję czołgową: 120 mm i 125 mm, artyleryjską 155 mm. Fabryka w Skarżysku-Kamiennej produkuje również przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun, które zasłynęły skutecznością podczas wojny w Ukrainie – informuje wp.pl
W ostatnich wyborach samorządowych Gruszczyńska została radną sejmiku województwa świętokrzyskiego (lista Koalicji Obywatelskiej). W związku z zatrudnieniem zrzekła się mandatu. Gruszczyńska figuruje też na publicznej liście darczyńców Platformy Obywatelskiej – informuje wp.pl.
Źródło wp.pl

