Niemiecka policja brutalnie zatrzymała Polaków

1

Członkowie Ruchu Obrony Granic przybyli do stolicy Niemiec, aby w miejscu, gdzie ustawiono głaz pamięci, postawić drewniany krzyż i złożyć kwiaty. Wizyta skończyła się jednak interwencją policji, która była wyjątkowo brutalna.

W sieci pojawiły się filmy pokazujące, jak niemieccy funkcjonariusze potraktowali Polaków.

reklama

Na filmach widać, jak przebiegała interwencja niemieckich policjantów. Próbowali oni wyrwać Polakom krzyż. Kilka osób zostało powalonych na ziemię. Na nagraniu widać również, jak funkcjonariusze biją członków ROG pięściami.

Córka Roberta Bąkiewicza, który był w grupie Polaków zmierzających w miejsce, gdzie znajduje się głaz, napisała że jej ojciec ma połamane żebra.

„Jest źle. Zabiera ich karetka. Jacek, Paweł i Tata w ciężkim stanie. Tata wymiotuje. Ma połamane żebra” – napisała.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazał, że na miejscu znajduje się polski konsul, który ustala w tej chwili okoliczności zdarzenia i powody zatrzymania.

Źródło: TV Republika/dorzeczy.pl

reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj